Farářský kurz 2025

Téma: Lux in tenebris (Místo církve uprostřed krize. Jaké světlo do našich temnot?)
Datum: 27-31.1.2024
Místo: PedF UK, ul. Magdaleny Rettigové 4, Praha 1

Vážení přátelé,

zdravíme Vás z českého Spolku evangelických kazatelů a s radostí Vás zveme na lednový Farářský kurz.

Lux in tenebris

Tytam jsou doby, kdy jsme si v Evropě mysleli, že dějiny dopadly dobře a nic dramatického nás už nečeká. Dnes jsme naopak svědky překvapivě rychlého rozpadu dosavadních jistot. To platí na rovině mezinárodní a planetární i na rovině národní, společenské a osobní. Žijeme v době množství krizí, které se vzájemně prolínají. Války, sociální nerovnosti, doba postfaktická, osamění ve věku sociálních sítí ad. Jak čelit těmto výzvám? Jsou skutečně nové i z globální perspektivy? Jak uprostřed nich hledat naději?

“Vy jste světlo světa” říká Ježíš v Kázání na hoře. V Bibli a v dějinách církve poznáváme, že Boží království vstupuje do chaosu naší skutečnosti a proměňuje ho.

Na farářském kurzu budeme objevovat tyto zkušenosti. Budeme prozkoumávat zdroje světla, i promýšlet, jak ho sdílet uprostřed našeho (právě teď poněkud) potemnělého světa.

Farářský kurz proběhne 27.-31. 1. 2025 v prostorách Pedagogické fakulty UK v Praze. Srdečně zveme všechny kazatelky, kazatele i další zájemce.

Velice si vážíme pravidelné účasti zahraničních kolegů a kolegyň i přednášejících. Budeme velmi rádi, když budou našimi hosty bratři a sestry z Vaší církve.
Pobyt a kurz rádi uhradíme 1 hostu z každého partnerského farářského spolku, ostatní jsou zváni jako řádní účastníci – o příspěvek na účastnický poplatek (max. 100 Eur), cestu či ubytování můžete požádat vysílající církve či spolky.

Připravujeme i možnost online připojení, velice srdečně Vás však zveme k živé účasti. Pro prezenční účastníky bude k dispozici tlumočení (do angličtiny), rádi Vám pomůžeme zprostředkovat ubytování v rodinách a sborech, případně najít pension. Kurz se koná v centru Prahy (Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy, kostel u sv. Martina ve Zdi, Synodní rada ČCE).

Prosíme Vás o přeposlání těchto informací kolegům a kolegyním, kteří by o účast konferenci mohli mít zájem.
Bližší informace a přesný program budeme rozesílat na podzim (pokud byste uvítali zaslání přihlášky na jiný email, vyplňte prosíme formulář zde: forms.gle/7wraM8iKzTLN8FiW8).

Přejeme Vám krásné léto plné Božího požehnání.

Alžběta Hanychová a Michael Pfann

spek.evangnet.cz, @email